Ogłoszenia

UWAGA!

Każdy z pracowników Instytutu Slawistyki PAN ma możliwość wzięcia udziału w szkoleniu, które umożliwi później samodzielny dostęp do Bazy Science Direct

Należy pamiętać, że w dobie informatyzacji, wypełniania wniosków i sprawozdań umiejętność ta okazuje się niezbędna!

Szkolenie odbędzie się w Bibliotece naszego Instytutu

29 listopada 2011

godz. 1030-1200

Potwierdzenie udziału należy zgłosić w sekretariacie Instytutu do piątku, 21 października

Producent bazy Science Direct - Elsevier B.V serdecznie zaprasza na szkolenie dotyczące korzystania z nowej platformy udostępniania SciVerse i powiązanej z nią bazy pełnotekstowej Science Direct, która jest obecnie - dzięki licencji krajowej - dostępna dla wszystkich polskich instytucji naukowych.

Celem szkoleń jest rozwijanie umiejętności efektywnego korzystania z zasobów baz i narzędzi ułatwiających przeszukiwanie i zarządzanie wynikami, a także informowanie o bieżących oraz planowanych modyfikacjach i nowościach.

Szkolenie adresowane jest zarówno do pracowników naukowych, jak i bibliotekarzy i osób zajmujących się informacją naukową oraz działalnością wydawniczą. Będzie miało ono formę prezentacji bazy on-line, po której zainteresowane osoby będą mogły przy komputerach przećwiczyć praktyczne wykorzystanie nabytych wiadomości.

Program szkolenia dot. bazy ScienceDirect: 

- platforma SciVerse

- tworzenie własnego profilu, logowanie 

- informacje o bazie ScienceDirect oraz jej powiązaniach z innymi bazami i serwisami 

- formułowanie kryteriów wyszukiwania 

- przeszukiwanie bazy w różnych trybach 

- ustawianie i modyfikacja warunków powiadamiania użytkowników o pojawieniu się w bazie nowych rekordów spełniających zadane kryteria (tzw. alerty, RSS).