PROF. HELENA KRASOWSKA NA UROCZYSTYM SPOTKANIU W PAŁACU PREZYDENCKIM


6 marca 2018 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste spotkanie „Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie", w którym uczestniczyli prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda. W spotkaniu zorganizowanym przez Biuro ds. kontaktu z Polonią i Polakami za Granicą Kancelarii Prezydenta RP wzięła udział dr hab. Helena Krasowska, prof. IS PAN. Na zaproszenie Prezydenta RP przyjechali także przedstawiciele środowisk polskich z Mołdawii, Rumunii i Ukrainy. Bukowinę Karpacką – której polskie gwary bada obecnie zespół prof. Heleny Krasowskiej – reprezentowali Polacy z Suczawy, Nowego Sołońca, Czerniowiec, Dolnych Piotrowiec oraz Starej Huty.

 

 

W spotkaniu wzięli także udział Viktoria Longher posłanka do Parlamentu Rumunii z ramienia Związku Polaków w Rumunii, Gerwazy Longher prezes Związku Polaków w Rumunii, Władysław Strutyński prezes Polskiego Towarzystwa im. A. Mickiewicza w Czerniowcach oraz liczna młodzież.

 

 

 

Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,908,podsumowanie-roku-akcji-pomocy-polakom-na-wschodzie.html