Dr Ewelina Drzewiecka laureatką konkursu SONATA Narodowego Centrum Nauki

18 maja 2020 roku Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło kolejne edycje swoich najpopularniejszych konkursów na projekty badawcze w zakresie badań podstawowych: OPUS, PRELUDIUM i SONATA

Z radością informujemy, że projekt „Sekularyzacja i literatura. Elity intelektualne w Bułgarii wobec problemu religii (1892–1944)” autorstwa dr Eweliny Drzewieckiej został zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursu SONATA 15.

SONATA to konkurs na projekty badawcze, skierowany do osób posiadających stopień naukowy doktora, uzyskany od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Program ma na celu wsparcie osób rozpoczynających karierę naukową w prowadzeniu innowacyjnych badań o charakterze podstawowym z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury lub oryginalnego rozwiązania metodologicznego.

W konkursie złożono 990 wniosków, z czego do finansowania wybrano 158. W panelu „Kultura i twórczość kulturowa” (HS2) do finansowania skierowano ostatecznie 7 projektów.

Szczegóły znajdują się na stronie NCN: https://ncn.gov.pl/aktualnosci/2020-05-18-wyniki-opus-18-preludium-18-sonata-15-preludium-bis

Laureatce gratulujemy i życzymy pomyślnej realizacji projektu!

ZOBN