Dr Agnieszka Pluwak na 6th International Conference on Applied Linguistics Issues (ALI 2019), Sankt Petersburg, 19–20 lipca 2019 r.

W dniach 19–20 lipca 2019 r. w Sankt Petersburgu odbyła się konferencja 6th International Conference on Applied Linguistics Issues (ALI 2019), która zgromadziła naukowców z Europy i Azji, zajmujących się tematyka lingwistyki stosowanej (http://www.lingconf.me/en/).

Instytut Slawistyki PAN reprezentowała dr Agnieszka Pluwak, która zaprezentowała wystąpienie pt. „Towards understanding of natural dialogs in the design of chatbot flow”. Od trzech lat dr Pluwak zajmuje się m.in aspektami budowy agentów dialogowych w ramach tematu statutowego dotyczącego badań językoznawczych mających zastosowanie w przetwarzaniu języka naturalnego. Początkowo była to praca nad lokalizacją i naprawą chatbota Bixby we współpracy z Samsung R&D, następnie projektowanie agentów dialogowych na platformie Google Dialog Flow, a obecnie tworzenie botów obsługi klienta i platformy do pisania agentów dialogowych z firmą SentiOne w grancie „Senti Cognitive Services – nowa generacja usług do automatyzacji marketingu i obsługi sieci społecznościowych oparta o metody sztucznej inteligencji”, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Komisji Europejskiej (POIR.01.01.01-00-0806/16)to

Z programem konferencji można zapoznać się tutaj: http://www.lingconf.me/en/files.php, a wszystkie wystąpienia konferencyjne w formie cyfrowej są dostępne w Bibliotece IS PAN.

Źródło fot. http://www.lingconf.me/en/news.php?rid=55

Kategorie Varia