Kondolencje

Pracownicy, Rada Naukowa oraz Dyrekcja Instytutu Slawistyki PAN
składają wyrazy głębokiego współczucia
Profesor Grażynie Szwat-Gyłybowej

z powodu śmierci Ojca.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 października o godz. 12.30 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej (kościół murowany) na Cmentarzu Bródnowskim.

Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji.

Nagranie wykładu „Ratowanie ginących języków: od teorii do praktyki”, 27 września 2019 r.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wykładu pt. „Ratowanie ginących języków: od teorii do praktyki” wygłoszonego przez dr hab. Nicole Dołowy-Rybińską, mgra Tymoteusza Króla oraz mgra Piotra Szatkowskiego w ramach Festiwalu Nauki Warszawa 27 września br. w Pałacu Staszica.

https://wszechnica.org.pl/wyklad/ratowanie-ginacych-jezykow-od-teorii-do-praktyki/

Nagranie i montaż Krzysztof Wierzbicki.

Dr hab. Dorota K. Rembiszewska, prof. IS PAN z wykładami na Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (Łotwa)

W dniach 10–14 września 2019 r. dr hab. Dorota K. Rembiszewska, prof. IS PAN w ramach programu Erasmus+ (Staff Mobility for Teaching) przeprowadziła wykłady na Wydziale Pedagogiki, Lingwistyki i Wzornictwa (Izglītības, valodu un dizaina fakultāte) Rezekneńskiej Akademii Technologicznej (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā) w Rzeżycy na Łotwie.

Czytaj dalejDr hab. Dorota K. Rembiszewska, prof. IS PAN z wykładami na Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (Łotwa)

Dr Wojciech Sosnowski z wykładami i warsztatami na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie na Odrą

W dniach 17–21 września 2019 r. dr Wojciech Sosnowski przeprowadził wykłady i warsztaty w Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą – w ramach programu Erasmus+ (Staff Mobility for Teaching). Na wykłady i warsztaty do Frankfurtu nad Odrą przyjechało 30 slawistów, wykładowców i nauczycieli z Austrii, Cypru, Czech, Estonii, Finlandii, Meksyku, Niemiec, Polski, Rosji i Szwajcarii, aby poznać obecną i dalszą drogę w glottodydaktyce języków słowiańskich.

Czytaj dalejDr Wojciech Sosnowski z wykładami i warsztatami na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie na Odrą

Dr Katarzyna Roman-Rawska na 17. Ogólnopolskim Zjeździe Socjologicznym, Wrocław, 11–14 września 2019 r.

Dr Katarzyna Roman-Rawska wzięła udział w 17. Ogólnopolskim Zjeździe Socjologicznym (https://www.facebook.com/17zjazdPTS/), podczas którego w Panelu Sekcji Socjologii Sztuki, zatytułowanym „Pokoleniowość w sztuce – perspektywa twórców i odbiorców”, wygłosiła referat pt. „Stary vs. ‚Nowy Realizm’. Konflikt pokoleniowy w rosyjskim polu literackim po 1991 roku”.

Kondolencje z powodu śmierci prof. dr hab. inż. Stanisława Pabisa

Pracownicy, Rada Naukowa
oraz Dyrekcja Instytutu Slawistyki PAN
składają wyrazy głębokiego współczucia
Profesor Irydzie Grek-Pabisowej oraz Jej Rodzinie
z powodu śmierci Męża, Ojca i Dziadka
Profesora Stanisława Pabisa

Ostatnie pożegnanie odbędzie się
w poniedziałek 23 września o godz. 15
w kościele św. Wawrzyńca przy ulicy Wolskiej 140 A

Dr Agnieszka Pluwak na 6th International Conference on Applied Linguistics Issues (ALI 2019), Sankt Petersburg, 19–20 lipca 2019 r.

W dniach 19–20 lipca 2019 r. w Sankt Petersburgu odbyła się konferencja 6th International Conference on Applied Linguistics Issues (ALI 2019), która zgromadziła naukowców z Europy i Azji, zajmujących się tematyka lingwistyki stosowanej (http://www.lingconf.me/en/).

Czytaj dalejDr Agnieszka Pluwak na 6th International Conference on Applied Linguistics Issues (ALI 2019), Sankt Petersburg, 19–20 lipca 2019 r.