„Bunt po czecho-słowacku” – zaproszenie na dyskusję, 21.06.2026 r.

W dniach 19–21 czerwca 2026 r. w Łodzi odbędzie się Festiwal REwolucja. W ramach wydarzenia 21 czerwca o godz. 11.00 w Muzeum Tradycji Niepodległościowych (ul. Gdańska 13) dr hab. Karolina Ćwiek-Rogalska, prof. IS PAN weźmie udział w panelu „Bunt po czecho-słowacku”. W dyskusji uczestniczyć będą również Jakub Medek (podcast Czechostacja) oraz Łukasz Grzesiczak (portal XYZ). 

Gdzie kończy się słynny „czeski spokój”, a zaczyna realna wściekłość? Czy Słowacja zmierza w stronę nieodwracalnego rozłamu społecznego? Na te i wiele innych pytań uczestnicy odpowiedzą, analizując anatomię buntu naszych południowych sąsiadów. 

Wydarzenie jest biletowane. Informacje o cenach biletów i możliwości ich zakupu dostępne są w opisie wydarzenia: https://fb.me/e/jFGJMWAZJ

Serdecznie zapraszamy!

Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk

Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na używanie tzw. ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close